visu teoh

Visu Teoh se věnuje učení buddhismu a budhistické meditaci od roku 1982. Narodil se v Malajsii na ostrově Penang v roce 1953.


12 let pracoval jako novinář a 17 let byl theravádovým buddhistickým mnichem (s mnišským jménem Visudhacara), v roce 2003 pak odložil róbu a vrátil se do světského života. Jako mnich se učil buddhistické meditaci pod vedením významných buddhistických učitelů jako je Sayadaw U Pandita, Sayadaw U Lakkhana, Sayadaw U Jatila a bhante Sujiva.

Visu je ženatý s Barbarou Grey, která pochází z Německa a tak část roku tráví střídavě na Penangu a v Evropě. Visu vede kurzy meditace metta a vipassany všude tam, kam je pozván. Je autorem řady knih jako „Curbing Anger Spreading Love“ („Potlačit hněv a šířit lásku“), „Drinking Tea Living Life“ ( „Pít čaj a žít“), Applying Mindfulness in Everyday Life and Critical Times“ ( „Praxe všímavosti v každodenním životě a v  těžkých situacích“), „Loving and Dying“ („ Milovat a umírat“), „Hello with Love and Other Meditations“( „Dobrý den s laskavostí a další meditace“), „Metta Meditation and „Positive Attitudes“ (Metta meditace a pozitivní postoje“).


Visu ve svém učení zdůrazňuje důležitost integrace dhammy do každodenního života na naší cestě k osvícení. Učí, jak žít s lehkostí, šťastně, radostně a v míru v přítomné chvíli a přitom usilovat o hlavní cíl, kterým je dosažení nibbany a ustání#fff5f7 chtivosti, nenávisti a nevědomosti.„Velmi často podceňujeme účinek doteku, úsměvu, laskavého slova a naslouchání, jakožto nepatrného projevu péči či chvály, který má  však sílu proměnit život kolem nás.“ 

Leo F. Buscaglia